Itt volt már az ideje.



A Diabess-Györgytea teakeverékről ismerte meg Gyuri bácsi nevét Magyarország. Mára már országosan ismert termék lett a receptből, mely sok cukorbeteg életét könnyíti meg.

Ebben a videóban megnevezi Gyuri bácsi a rák ellenszerét!Kedves Gyuri bácsi köszönjük sokak nevében is!

Rengeteg családban már sok-sok tanácsát használják sikeresen, köszönjük.Osszátok meg ezt a videót! Videó a cikkben!

gyógytea készítés szabályai >> Gyuri bácsi tanácsai:

1. A nap mely szakaszaiban érdemes gyógyteát fogyasztani? A gyógyteák éhgyomorra szívódnak fel a leggyorsabban, ezért reggeli órákban javasoljuk legtöbbször a fogyasztását. A főbb étkezések után 3 órával az ember éhgyomri állapotba kerül, tehát ezekben az időszakokban is gyorsabb a felszívódási idő. A vízhajtó teákat (pl. nyírfalevél, bodza, tejoltó galaj) és a tisztító hatással rendelkező teákat (aranyvessző, csalán, dió) is érdemes reggeli órákban étkezés előtt fogyasztani. A hashajtó vagy nyugtató teákat az esti órákban lefekvés előtt melegen kortyolják el.

2. Összekeverhetek-e több egyedi növényt egy teában? Az azonos betegségre ható gyógynövényeket össze lehet keverni. A Bürki törvény kimondja, hogy az azonos betegségre ható növények összekeverve felerősítik egymás hatását. Meghűlés vagy influenza esetén a kakukkfűből, macskamentából, bodzából, útifűből és apróbojtorjánból összeállított teakeverék nagyon hatásos lesz ezekre a betegségekre. Különböző betegségekre ható növényeket ne keverjük össze, mert kioltják egymás hatását.

3. Mivel ízesíthetem a gyógyteákat?A gyógyteákat nem ízesítjük sem cukorral, sem citrommal. Az élvezeti teákba lehet tenni egy kis mézet vagy citromot. De sohasem a forró teába! A méz fontos enzimjei, a citrom C-vitaminja 40 fok felett elbomlanak. Várjanak tehát addig, míg langyosra hűl a tea. A méz gyógyhatása fontos tényező, soha ne édesítsék a teájukat cukorral. Az akácméz és a repceméz lúgos kémhatása miatt a gyomorsavval küzdő betegeknek teaízesítőként ideális. Egyéves kor alatti gyermeknek nem ajánlatos mézet adni, különösen a már nem szopó csecsemőnek, mert a méz kedvez egyfajta baktérium kifejlődésének, melynek leküzdéséhez a csecsemőnek még fejletlen az immunrendszere.

6. Belehelyezhetem a gyógyteámat papír filterbe? A papír filter praktikus, de arra ügyelni kell, hogy lehetőleg klórmentes papír legyen, hogy káros anyagok ne tudjanak kioldódni belőle.

7. Reggel, ha nincs időm a teakészítéssel foglalkozni, megfőzhetem előtte való este? A gyógyteák mindig frissen a leghatékonyabbak, minden esetben inkább így ajánljuk őket. Ha ez nem megoldható, akkor főzze meg este, inkább ilyet igyon, mint semmilyet.

8. Hogyan tudom mészmentessé tenni a vizet? A vizet felforraljuk, majd lehűtjük, így a mész kicsapódik belőle, lerakódik az edényre, vízforralóra.

9. Keverék teát kell fogyasztanom, amely levelekből, virágból és gyökerekből áll. Hogyan készíthetem ezt el? Ilyenkor érdemes a gyökerekből főzéssel teát készíteni, majd ezzel leforrázni a leveleket. 10. Baj, ha tovább ázik a teám, mint 15-20 perc? Lehetőleg ne ázzon tovább a tea, csak 15-20 percig. Ennyi idő alatt a hatóanyagok ki tudnak ázni. A tea hatékonyságán a hosszabb ázási idő nem javít. 1 óra ázás után már használhatatlan a gyógytea

Forrás : http://gyorgytea.hu/gyik

Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!